Rustikální nábytek

Rustikální nábytek doslova znamená lidový nábytek, obvykle se tím pak myslí historický lidový nábytek. Dnes, posunem významu slova, je za rustikální nábytek prostě nábytek z masivu. To ale není přesné označení, protože zdaleka ne každý nábytek z masivu byl v minulosti rustikální a také neplatí, že by každý lidový nábytek byl nutně z masivu (alespoň ne v tom významu, jak jej obvykle dnes chápeme).

Dále samozřejmě záleží, co ještě budeme považovat za lidový nábytek. Hrubé dělení nábytku je (například) lidový, měšťanský a zámecký. I když se nabízí rozdělení nábytku podle rozvrstvení společnosti (dnes bychom řekli podle sociálních tříd), každé takové rozdělení bude poplatné době i místu. I u historického nábytku, který se dochoval ze stejného historického období z našeho území, pozorujeme mezi např. Jižními Čechami a Jižní Moravou, obrovské rozdíly v nábytku ve všech sociálních vrstvách tehdejší doby. I z toho vyplývá, že každé zařazení nábytku do některé z kategorií bude poplatné způsobu klasifikace.

Mnoho lidového nábytku z různých míst i časových období nám prošlo pod rukami a inspirovali jsme se jím při návrhu a výrobě nábytku, který nabízíme pod kategoriemi: dřevěný zahradní nábytek, rustikální nábytek, nábytek do předsíně

Přečtěte si příběh naší společnosti, nebo se podívejte do vybraných renovací, kde se z velké části věnujeme právě také lidovému nábytku.