Jasanové dřevo a nábytek z jasanu

Jasanové dřevo

Tvrdé, pevné a pružné, tak bychom mohli charakterizovat dřevo z jasanu. Dřevo jasanu je tvrdší než dřevo modřínu a dokonce i než dřevo dubu, přesto zůstává jasanové dřevo průžné. Právě proto se z něho vždy vyráběla nejkvalitnější topůrka, lyže, saně, madla a obecně tělocvičné nářadí, které se z něj zhotovuje do dnes. Že jasanové dřevo skutečně vydrží dokládají mnohé sáňky či lyže, které vydržely do dnešních dnů.

jasan - ukazky dreva

Jasanové dřevo - (z prava) 1) na čistém řezu, 2) po aplikaci oleje pro zvýraznění kresby, a 3) posledni je naše patina před apllikací tvrdovosku.

I tak pro zvýšení životnosti jasanového nábytku nabízíme aplikaci povrchové úpravy za použití tří vrstev tvrdovosku.

Nábytek z jasanu

Vzhled jasanového nábytku je neopakovatelný, textura a barva jasanového dřeva skvěle vytváří atmosféru teplého domova. a žádaný, proto je výroba jasanového nábytku, ale i dřevěných doplňků a vybavení do interiérů i v dnešní době.

Nábytek z jasanu není standardně v naší nabídce, ani skladem. Rádi však vyrobíme libovolný kus nábytku z jasanového řeziva. To použijeme samozřejmě nové, řádně vysušené a s jasným původem. Nejčastější požadavek na výrobu nábytku z jasanového dřeva je v případě dřevěného zahradního nábytku a rustikálního nábytku.