Povrchová úprava

O vlastnostech a trvanlivosti nábytku rozhoduje do značné míry povrchová úpravu. Tu u námi vyráběného nábytku realizujeme vždy ve třech krocích:

  • 1. Nábytek nejprve projde patinováním. Patinování mu dodá vzhled, díky kterému naše výrobky zapadají mezi historický, renovovaný nábytek v chatách, chalupách a na statcích, ale zároveň působí patřičně i v moderních interiérech a exteriérech.
  • 2. Následuje moření do medového odstínu. Tím dochází k finalizaci barvy nábytku a ustálení jeho vzhledu. Nábytek díky němu působí rustikálním vzhledem a zapadá do starého, renovovaného nábytku do prostředí rekonstruované chalupy či statku. Nejedná se ale o žádný laciný "historicismus", nábytek přiznává svou novost a zapadá i moderních interiéru a exteriérů.
  • 3. Po moření jsou jako finální úprava aplikovány tři vrstvy tvrdovosku. Ty dodávají nábytku výsledný sametový vzhled a povrch příjemný na dotyk. Pro aplikaci používáme výhradně tvrdé oleje značky Ciranova, které patří mezi vůbec nejkvalitnější na trhu. Zásadně se vyhýbáme syntetickým lakům a podobným přípravků, které podle nás nejsou pro nábytek této kategorie vůbec myslitelné. Právě pečlivou aplikací tří vrstev tvrdovosku získává náš nábytek výslednou trvanlivost a mechanickou odolnost.

 

Pozn.: Některé typy nábytku jsou nabízeny ve variantě bez výše zmíněné povrchové úpravy. Ty pak lze užívat bez aplikované povrchové úpravy (ostatně tak jej užívali naši dědové), nebo lze povrchovou úpravu realizovat pomocí námi nabízené sady Renovátor.